Petycja do europosłów. Zeroemisyjne samochody – już czas!

  • Zeroemisyjne samochody – już czas!

Dziękujemy za Wasze wsparcie! Dzięki Wam posłowie do europarlamentu zagłosowali za czystszymi samochodami w Europie! Zapoznaj się z treścią petycji:

Petycja: poproś swoich europosłów o wsparcie dla samochodów o zerowej emisji, podczas głosowania w pierwszym tygodniu października.

Samochody i furgonetki duszą nasze miasta.

Są źródłem zanieczyszczeń powietrza, zakłócają sen i obniżają jakość życia poprzez hałaśliwe silniki i spaliny. Samochody osobowe i dostawcze mają również ogromny wpływ na zmiany klimatyczne.

W pierwszym tygodniu października Parlament Europejski ma pierwszą od 10 lat możliwość zmniejszenia emisji nowych samochodów i furgonetek!

Jeśli Parlament Europejski zagłosuje za ambitnymi celami redukcji emisji, będzie wymagać to od producentów samochodów sprzedawania większej liczby elektrycznych (zeroemisyjnych) samochodów.

Samochody z zerową emisją są lepsze dla:

  • Naszego zdrowia i planety: samochody o zerowej emisji spalin nie mają rury wydechowej, co oznacza brak zanieczyszczeń powietrza, znacznie mniej emisji powodujących zmiany klimatu oraz są prawie bezgłośne.
  • Naszej gospodarki: ponad 200 tysięcy miejsc pracy może powstać w wyniku przejścia od samochodów spalających ropę do pojazdów zasilanych baterią [1].
  • Naszych kierowców: europejscy kierowcy zaoszczędziliby ponad 700 euro rocznie płacąc niższe rachunki za paliwo [2].
  • Naszej niezależności: samochody elektryczne wykorzystują wytwarzaną przez nas energię elektryczną, która jest coraz bardziej czysta, pochodząca ze słońca i wiatru. To drastycznie zmniejszy import ropy z krajów takich jak Rosja i kraje Bliskiego Wschodu.

Te same firmy samochodowe, które od 2000 r. oszukały kierowców na 150 miliardów euro podając nierealistyczne dane o spalaniu paliwa, lobbują mocno, by nie wprowadzić tego prawa [3].

Spraw, aby Twój głos był słyszalny i przeciwstaw się lobbystom branży, którzy chcą sprzedawać brudne diesle!

Zachęcaj swojego eurodeputowanego do głosowania za zwiększeniem ambicji dotyczących docelowych poziomów emisji CO2 w samochodzie.

 

>> PODPISZ PETYCJĘ <<<

 

Więcej na stronie transenv.eu/ZEVbetter

 

Przypisy:

[1] https://europeanclimate.org/wp-content/uploads/2018/02/FEF_transition.pdf

[2] https://www.transportenvironment.org/what-we-do/cars-and-co2/zev-better

[3] https://www.theguardian.com/environment/2018/aug/29/carmakers-gaming-of-emissions-tests-costing-drivers-billions