KONSULTACJE SPOŁECZNE
STOP #SMOGsamochodowy!Zapraszamy do udziału w konsultacjach obywatelskich, które dotyczą problemu smogu pochodzącego z transportu drogowego. Chcemy poznać Państwa opinię na temat propozycji rozwiązań dotyczących uspokajania ruchu samochodów w centrach miast.

Smog, czyli unosząca się nad miastem „chmura” zanieczyszczeń powstaje w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Rocznie w Polsce zanieczyszczenie powietrza powoduje nawet 47 tysięcy przedwczesnych zgonów. To także więcej chorób, alergii czy poronień.

Organizatorem konsultacji są: Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) oraz Fundacja Po Staremu.

Państwa opinie przedstawimy decydentom – prezydentom miast wojewódzkich oraz marszałkom województw, a także partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym 2014 napisało: „Odbudowania kolejnictwa wymaga konieczność wyeliminowania wjazdu samochodów do centrów dużych miast i unikania zatorów na drogach, a także dążenie do poprawy bezpieczeństwa podróżnych i stanu środowiska”.

Za chwilę rozpoczną się kampanie wyborcze. To dobry czas, by przedstawić rekomendacje związane z likwidacją smogu samochodowego urzędującym prezydentom miast i kandydatom na prezydentów w&npbsp;wyborach samorządowych 2018 roku.

Prosimy o przesłanie Państwa opinii za pomocą poniższego formularza. Jeśli macie Państwo dodatkowe uwagi albo pytania, prosimy o kontakt: ilona.pietrzak@inspro.org.pl.

Konsultacje będą prowadzone do 22 grudnia 2017 r.

Realizator projektu "Miasto w ruchu" z przyczyn organizacyjnych ​odwołuje losowanie nagród-niespodzianek.


FORMULARZ OPINII


Pytanie 1:

Czy jest Pan/Pani za likwidacją smogu samochodowego?Pytanie 2:

Czy jest Pan/Pani za zmniejszeniem smogu samochodowego w mieście poprzez uspokojenie i ograniczenie ruchu samochodów w centrum miasta?Pytanie 3:

Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem priorytetu dla transportu publicznego oraz większych nakładów inwestycyjnych na komunikację rowerową i pieszą?Pytanie 4:

Czy jest Pan/Pani za wyznaczeniem buspasów na wszystkich ulicach wlotowych do miasta i prowadzących do centrum?SPONSORZY

Projekt "Miasto w ruchu" dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich